ضدشوره کردن آجر سنگ – پاک کرده شوره / دوغاب آجر سنگ – پاک کردن رزین نما

سفیدک و شوره از آسیب های رایج نماهای آجر و سنگی می باشد . علت اصلی وقوع آن به میزان بالای سولفات های مختلف باز می گردد و در زمانی در مجاورت باران یا رطوبت قرار می گیرد به صورت شوره روی سطح نما ظاهر می شود.

این سفیدک و شوره سطح نما را دائما مرطوب نگه داشته و باعث رشد کپک های سبز رنگ می گردند. که به غیر از ظاهر نامناسب موجب از بین رفتن تدریجی آجر یا سنگ می گردد. برای از بین بردن این شوره روش های علمی و صنعتی زیادی وجود دارد ولی در مقیاس کوچکتر نیز روش های سریع و کاربردی وجود دارد که در این جا توضیح داده می شود:

بهترین و سریعترین روش از بین بردن این نوع شوره، استفاده از مواد شوینده نانویی می باشد.

روش استفاده به این صورت می باشد که مواد را با قلم روی سطح کار زده می شود و بعد ۲ یا ۳ دقیقه سطح شسته می شود. به این ترتیب شوره روی آجر کاملا پاک و تمیز می شود.

حال برای اینکه دوباره این اتفاق نیفتند باید از مواد ضدآب کننده نانویی استفاده کرد. این مواد باعث عدم جذب آب یا رطوبت توسط سطوح شده و به همین علت سطح همیشه تمیز می ماند.

در این روش مواد با پیستوله یا قلم روی آجر اجرا میشود.

محصول اول: این مواد کاملا بی رنگ بوده و بعد از اجرا داخل سطح نفوذ میکند. از خصوصیات این محصول ضدآب کردن نما، عدم جذب کثیفی، قابلیت تنفس، جلوگیری از ایجاد قارچ و کپک روی نما، عمر بسیار بالا و مقاومت دادن به آن می باشد

محصول دوم: این مواد نیمه براق می باشد و بعد از اجرا، یک لایه نازک چند میکرونی روی کار ایجاد می شود. خصوصیات این محصول مشابه محصول  اول می باشد. قابلیت تنفس ندارد.

محصول سوم: این مواد بصورت کاملا براق و شفاف می باشد و بعد از اجرا روی کار قابل لمس هستند. این محصول نیز سطح روی کار را کاملا عایق و ضد آب میکند..

ضمنا با اجرای مواد نانو  بر روی سنگ یا آجر نما از نفوذ آب باران یا شستشو به درون سطح نما جلوگیری میگردد و بدین ترتیب آجر و سنگ کیفیت و اصالت خود را حفظ مینماید.

با توجه تنوع زیادمحصولات، جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا سفارش با شماره ۰۹۱۲۷۶۵۰۴۷۱ تماس بگیرید

تلگرام. واتساپ نیز به همین شماره می باشد

**

 1. دستور العمل کلی محلول نانو جهت محافظت و ضد آب کردن سطوح سیمانی ،آجر و سایر مواد معدنی کاربرد دارد .
  مقاومت بالا در برابر اشعه خورشید و عوامل جوی ،عمر مفید سطوح پوشش داده شده با این محصول را بالا برده و از تخریب زود هنگام سازه جلوگیری می نماید.ویژگی هایی که زیرکار شما پس از استفاده ی نانو پیدا می کند:*    موجب آبگریز شدن و واتر پروف شدن کامل سطوح میگردد.*     خواص دفع آب آن در واکنش با دی اکسید کربن موجود در هوا گسترش پیدا می کند.

  *     جذب آب مواد را کاهش می دهد، موجب افزایش مقاومت در برابر یخ زدگی می گردد، عمر کار را افزایش می دهد.

  *     مقاوم در برابر سرمایش گرمایش های متناوب؛

  *     نفوذ عمیق به داخل منافذ بدون گرفتگی آنها و فرآیند تنفس مواد را حفظ می کند.

  *     بی رنگ و ظاهر مواد حفظ می شود.

  *     سازگار با انواع افزودنی های بتن و گچ،

  *     نسوز و مقاوم در دمای ٣٠- الی ٣۵٠ + درجه سانتی گراد.

  *     ارگانیک و سازگار با محیط زیست.

  موارد مصرف
  انواع آجر نما  – انواع سنگ طبیعی – انواع سطوح بتنی و سیمان کشی شده (سیمان سفید) – انواع سطوح چوبی مانند ترم وودها – انواع سنگ مصنوعی و یبری

  میزان مصرف و پوشش 
  ١٠٠ تا ٢٠٠ گرم در هر متر مربع، در هر مرحله اجرا بسته به نوع سطوح بسته به میزان لازم آن.

  طریقه مصرف
  الف-آماده سازی سطح :نکته مهم :
  آماده سازی صحیح سطوح و رعایت این دستور العمل اهمیت بسزایی در دوام و استفاده بهینه از این محصول دارد.
  سطوح باید تمیز ، یکنواخت ،خشک و عاری از هر گونه گرد و غبار و چربی باشد . این عوامل به شدت بر میزان چسبندگی این محصول تاثیر می گذارد.

  حداکثر رطوبت مجاز سطوح ۷ درصد و کمتر می باشد تا این پوشش به اندازه کافی در سطح نفوذ کرده و در صورت بالا بودن رطوبت نفوذ این محلول به عمق کمتر بوده و افت کیفیت در اجرا حاصل می شود .
  بهتر است سازه های بتونی جدید یک دوره ٢٨ روزه را جهت خشک شدن طی کنند و سطح هیچ گونه خیسی یا رطوبتی نداشته باشد تا کیفیت عالی از این محصول حاصل شود .
  پوشش های قدیمی ، آلودگی، چربی ، روغن ، گردو غبار و مواد آلی می بایست بوسیله سایش مکانیکی و یا استفاده از پاک کننده های شیمیایی برطرف گردند.
  هرگونه ناصافی سطوح و خاک یا لقی قطعات می بایست برطرف گردد.

  تذکر :حتی المقدور از شستشوی سطوح قبل از اجرا با آب خودداری گردد و در صورت شستشوی سطح حتما تا خشک شدن کامل محل اجرا تامل فرمایید .دقت کنید بعد از اجرا و در زمان خشک شدن سطحی یعنی ۴ساعت اولیه، به هیچ عنوان تحت الشعاع هوای سرد، داغ، شرجی و بارانی قرار نگیرد، در غیر اینصورت از کیفیت کار بشدت کاسته خواهد شد.

  ب- اجرا :
  برای حصول بهترین نتیجه دمای محیط در زمان اجرا و در مدت خشک شدن باید بین ۵ تا ۵۵ در جه سانتی گراد باشد.
  دمای بالاتر باعث خشک شدن سریع و دمای پایین تر کند شدن آن را سبب می شود. رطوبت زیاد بر شکل ظاهری محصول تاثیر منفی می گذارد.
  سعی گردد زمان اجرا موقعی در نظر گرفته شود که از وزش باد و گرد و غبار محیطی دور باشد.
  در صورت نیاز می توان بسته به محل و جنس محل اجرا این پوشش را با کمی آب رقیق نمود.

  این محصول را می توان با قلم مو یا غلطک و یا انواع دستگاههای اسپری کردن مانند پیستوله، سم پاش و… اجرا کنید،تاجاییکه سطوح به صورت کامل یکنواخت پوشش داده شود.

  نکات ایمنی هنگام مصرف
  استفاده از دست کش و ماسک و دیگر موارد ایمنی بعد از اتمام کار یا هر گونه توقف کار بیش از چند دقیقه تجهیزات را حتما با آب شستشو داده تا تجهیزات اجرا آسیب نبیند .

شوره سنگ,
شوره سنگ تراورتن,
شوره سنگ نما,
رفع شوره سنگ,
شوره زدن سنگ,
رفع شوره سنگ نما,

شوره آجر,
رفع شوره آجر,
شوره زدگی آجر,
شوره زدن آجر,
شوره زدن آجر نما,
ضد شوره آجر,
شوره زدگی در آجر,
رفع شوره آجر نما,
علت شوره آجر,
آزمایش شوره آجر,