محلول کنترل جمع شدگی و کاهنده آب بتن

معرفی محصول

این محصول یک افزودنی پودری برای جبران جمع شدگی طبیعی بتن است. همچنین محتوی روان کننده پودری است که امکان کاهش نسبت آب به سیمان در بتن و مصالح پایه سیمانی را فراهم می کند و در نتیجه منجر به افزایش مقاومت های مکانیکی می شود. تأثیر انبساطی آن قبل از گیرش بتن ظاهر می شود ولی اثر تثبیت کنندگی آن کمک می کند که در سنین بعدی نیز بتن دچار جمع شدگی نشود.

چگونگی عملکرد W-SC در بتن

زمانی که این محصول به مخلوط بتنی یا دوغاب افزوده می شود، بیشترین حد انبساط آن در 1 تا 5/2 ساعت اولیه بعد از اختلاط اتفاق می افتد و مقدار انبساط به عواملی چون دمای محیط، نوع سیمان مصرفی و نسبت آب به سیمان طرح اختلاط دارد. مقدار انبساط در دوغاب سیمان بین 2 تا 3 درصد و در بتن یا ملات های ماسه سیمانی بین 1 تا 5/1 درصد خواهد بود.

موارد کاربرد

W-SC را می توان برای تولید ملات های روان و بدون جمع شدگی در کارگاه به کار برد. همچنین برای تولید دوغاب های تزریقی یا بتن با جمع شدگی کنترل شده از آن استفاده کرد. این محصول به وفور در محصولات پایه سیمانی که جبران جمع شدگی در آن ها هدف اصلی به شمار می رود مانند نمونه های زیر به کار می رود:

  • اتصال بتن به سازه اصلی در کارهای مقاوم سازی
  • نصب شاسی ماشین آلات یا پر کردن غلاف ها در عملیات پس تنیدگی
  • پر کردن سازه ای شکاف ها و سوراخ های بتن
  • پر کردن فضای زیر صفحه ستون ها
  • نصب پیچ و میگرد در بتن

بسته بندی

W-SC در قوطی های 500 گرمی یا کیسه های 20 کیلوگرمی عرضه می شود.

 

مشخصات ظاهری

شکل ظاهری: پودری

رنگ: قهوه ای

وزن مخصوص:  150-200  gr/cm^3

عدد قلیایی: 7

کلر : ندارد

نیتریت : ندارد

سازگاری

این محصول با انواع سیمان ها سازگاری دارد ولی ضریب انبساطی آن در سیمان های مختلف متفاوت است همچنین این محصول با تمامی افزودنی دیگر سازگاری کامل داشته و توصیه می شود در صورت استفاده با سایر افزودنی ها با متخصصین  این شرکت هماهنگی شود.

مقادیر مصرف

W-SC در محدوده 5/0 درصد وزن سیمان برای شروع آزمایش توصیه می شود. مقادیر کمتر یا بیشتر با توجه به نیاز طرح و پس از انجام آزمایش های کارگاهی تعیین می شود. مصرف بیش از حد آن باعث افزایش انبساط و روانی می شود. لطفا توجه شود که نسبت آب به سیمان در طرح های حاوی این محصول بایستی کمتر از طرح های معمولی محاسبه شود. آب اضافی ممکن است باعث آب انداختگی و جداشدگی شود.

 

راهنمایی برای مصرف

W-SC را می توان با مصالح خشک پایه سیمانی قبل از افزودن آب مخلوط کرد، در این روش یک مخلوط کن پودری مناسب لازم است تا پودرها به درستی با هم مخلوط شوند. همچنین می توان آن را به مصالح خیس در زمان اختلاط اضافه کرد. برای کسب نتیجه مطلوب از این محصول، ابتدا آب پیمانه شده را درون مخلوط کن ریخته و در حالی که هم زدن ادامه دارد سیمان را به آن اضافه کنید، هم زدن را تا به دست آمدن خمیری همگن ادامه دهید. W-SC  را داخل مخلوط کن ریخته و به مدت 3 دقیقه هم زدن را ادامه بدهید. سپس مصالح سنگی را (اگر در طرح وجود دارد) به مخلوط اضافه کنید و به مدت 2 دقیقه دیگر مخلوط کنید. لطفا توجه کنید که اختلاط طولانی باعث کاهش انباسط می شود.

انبارداری

این محصول را به دور از رطوبت و آفتاب می توان به مدت یک سال نگهداری نمود.

نکات ایمنی

این محصول دارای هیچ ماده خطرناکی نیست. اگرچه کلیه نکات احتیاطی که در مورد مواد سیمانی رعایت می شود بایستی به کار گرفته شود. از تماس با پوست بدنی و چشم ها پرهیز شود از دستکش لاستیکی و عینک استفاده کنید. در صورت تماس احتمالی موضع را با آب بشویید و در صورت تماس با چشم ها به پزشک مراجعه نمایید.

تأییدیه کیفیت

تمام محصولاتی که توسط شرکت آراد بتن خاورمیانه تولید و عرضه می شوند تحت کنترل بخش کنترل کیفی این شرکت و مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می باشند.