• شوره آجر, شوره آجر سنگ نما, رفع شوره آجر سنگ, شوره زدن آجر سنگ, علت شوره آجر سنگ, شوره زدن آجر نما, ضد شوره آجر, شوره زدگی در آجر, ضدشوره كردن سنگ، ازبين بردن شوره سنگ، ضدآب كردن سنگReviewed by Admin on Apr 10Rating:

  سفيدك و شوره از آسيب هاي رايج نماهاي آجر و سنگی مي باشد . علت اصلي وقوع آن به ميزان بالاي سولفات هاي مختلف باز مي گردد و در زماني در مجاورت باران یا رطوبت قرار مي گيرد به صورت شوره روي سطح نما ظاهر مي شود.

  اين سفيدك و شوره سطح نما را دائما مرطوب نگه داشته و باعث رشد كپك هاي سبز رنگ مي گردند. كه به غير از ظاهر نامناسب موجب از بين رفتن تدريجي آجر یا سنگ مي گردد. براي از بين بردن اين شوره روش هاي علمي و صنعتي زيادي وجود دارد ولي در مقياس كوچكتر نيز روش هاي سريع و كاربردي وجود دارد كه در اين جا توضيح داده مي شود:

  بهترین و سریعترین روش از بین بردن این نوع شوره، استفاده از مواد شوینده نانویی می باشد.

  روش استفاده به این صورت می باشد که مواد را با قلم روی سطح کار زده می شود و بعد 2 یا 3 دقیقه سطح شسته می شود. به این ترتیب شوره روی آجر کاملا پاک و تمیز می شود.

  حال برای اینکه دوباره این اتفاق نیفتند باید از مواد ضدآب کننده نانویی استفاده کرد. این مواد باعث عدم جذب آب یا رطوبت توسط سطوح شده و به همین علت سطح همیشه تمیز می ماند.

  در این روش مواد با پیستوله یا قلم روی آجر اجرا میشود.

  محصول اول: این مواد کاملا بی رنگ بوده و بعد از اجرا داخل سطح نفوذ میکند. از خصوصیات این محصول ضدآب کردن نما، عدم جذب کثیفی، قابلیت تنفس، جلوگیری از ایجاد قارچ و کپک روی نما، عمر بسیار بالا و مقاومت دادن به آن می باشد

  محصول دوم: این مواد نیمه براق می باشد و بعد از اجرا، یک لایه نازک چند میکرونی روی کار ایجاد می شود. خصوصیات این محصول مشابه محصول  اول می باشد. قابلیت تنفس ندارد.

  محصول سوم: این مواد بصورت کاملا براق و شفاف می باشد و بعد از اجرا روی کار قابل لمس هستند. این محصول نیز سطح روی کار را کاملا عایق و ضد آب میکند..

  ضمنا با اجرای مواد نانو  بر روی سنگ یا آجر نما از نفوذ آب باران یا شستشو به درون سطح نما جلوگیری میگردد و بدین ترتیب آجر و سنگ کیفیت و اصالت خود را حفظ مینماید.

  با توجه تنوع زیادمحصولات، جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا سفارش با شماره 09127650471 تماس بگیرید

  تلگرام. واتساپ نیز به همین شماره می باشد

  **

  معرفی کد بیرنگ :

  نانو سیلیکات PTS40 می تواند جهت نفوذناپذیر کردن، جلوگیری از ایجاد شوره و جلوگیری از رشد خزه و قارچ بر روی کلیه سطوح و همچنین درخشنده کردن کلیه سطوح بتنی به کار میرود. اما بسته به اینکه بخواهد بر روی چه سطحی (کف، دیوار، سقف) اعمال گردد و همچنین چه کاربردی داشته باشد نحوه اجرای آن میتواند کمی متفاوت باشد. در ادامه دستور العمل استفاده از این محصول بر روی سطوح مختلف بیان شده است.

  کاربردها و مزایا

  1. جهت نفوذ ناپذیر کردن سطوح بتنی، گچی ، سنگی و نماهای آجری استفاده می شود.
  2. جلوگیری از شوره زدگی ، غبار گریزی ، تمیز شوندگی آسان ، جلوگیری از رشد خزه و گلسنگ و قارچ بر روی نماهای آجری ، سنگی ، بتنی و گچی
  3. با ایجاد یک لایه گلاسه ( لعاب مانند) بر روی سطوح بتنی باعث افزایش مقاومت در برابر سایش شده و از نفوذ آب و روغن به بتن جلوگیری می کند.
  4. هزینه های نگهداری، تمیز کردن و تعمیرات را کم می کند.
  5. ترک های سطح را کاهش می دهد و از شوره زدگی جلوگیری می کند.
  6. باعث ایجاد بازتاب پذیری بسیار بالا و افزایش زیبایی سطح می شود.
  7. می تواند به عنوان پوشش مقاوم به حرارت استفاده شود.
  8. آببند و غبار گریز کننده مصالح ساختمانی غیر فلزی مانند سیمان و آجر و گچ
  9. حفاظت از آثار و بناهای تاریخی سنگی ، آجری ، گچی و … در برابر انواع عوامل فرسایش جوی
  • دستورالعمل اجرای نانو بر روی سطوح بتنی (کف پارکینگ سوله انبارها)

  تجهیزات مورد نیاز:

  • ماشین پولیش یا کف ساب
  • لقمه ساب نمدی جهت صیقلی کردن سطح نهایی
  • تلمبه سم پاش دستی جهت اسپری کردن محلول نانو بر روی سطح (برای سطوح خیلی موچک میتوان از قلم مو جهت آغشته کردن سطح استفاده کرد)
  • تی میکرو فایبری جهت آغشته کردن یکنواخت سطح


  مراحل انجام کار:

  مرحله اول: تمیز کردن سطح

  در صورتیکه سطح مورد استفاده دارای گرد و غبار و خاک باشد باید قبل از اجرا کاملا تمیز شود.

  مرحله دوم: اسپری کردن محلول روی سطح

    با توجه به جذب بالای دی اکسید کردن هوا توسط این محلول سعی شود درب ظرف باز نماند و فقط موقع مصرف باز گردد. جهت پاشش این محلول بر روی سطح باید از تلمبه سمپاش دستی با حداکثر فشار 2 بار استفاده کرد. سرعت پاشش این محلول باید از سرعت تقریبی 1 لیتر بر دقیقه انجام شود به طوری که سطح به خوبی خیس شده و در عین حال مایع روی سطح جمع نشود (مایع روی سطح جاری نشود) و همچنین سطح به صورت یکنواخت به مدت 10 دقیقه خیس باقی بماند (بهتر است دوبار به صورت متوالی و بدون وقفه محلول روی سطح اسپری گردد)

  حتما باید از جهت اطمینان از خیس شدن یکنواخت سطح در حین اسپری کردن از تی میکرو فایبر دستی جهت آغشته کردن یکنواخت سطح استفاده گردد.

  مرحله سوم: پخت با هوا:

  بعد از انجام مرحله دوم سطح باید از به مدت 6 ساعت به دور از هرگونه گرد و غبار و وزش باد به حال خود رها گردد تا به طور کامل خشک شود و در این مدت تا حد امکان از راه رفتن روی سطح اجتناب شود.

  مرحله چهارم:

  بعد از گذشت 6 ساعت و خشک شدن کامل سطح، باید سطح با لقمه ساب نمدی پولیش داده شود تا لکه های ایجاد شده روی سطح برداشته شده و سطح کاملا تمیز و براق شود.

  نکات مهم در اجرای کار:

  • میزان مورد نیاز به ازای هر مترمربع از سطح، به کیفیت و میزان خلل و فرج روی سطح بستگی دارد و یک کیلوگرم این مواد میتواند به طور میانگین بین 4 تا 6 مترمربع ر پوشش دهد.
  • جهت اسپری کردن محلول نانو بر روی سطح حتما باید از تلمبه با فشار پایین مانند سم پاش دستی استفاده گردد.
  • بهتر است زمان اجرا به دور از تابش مستقیم نور خورشید و وزش باد انجام گردد
  • در هنگام استفاده از محلول باید از دستکش و ماسک و کفش مناسب جهت جلوگیری از تماس این ماده با بدن استفاده شود.
  • دستور العمل اجرای محلول بر روی نماهای آجری، سنگی بتنی و سطوح گچی

  تجهیزات مورد نیاز:

  • تلمبه شدن دستی جهت اسپری کردن محلول نانو بر روی سطح (برای سطوح خیلی کوچک میتوان از قلم مو جهت آغشته کردن سطح استفاده کرد البته به جز سطوح گچی)

  مراحل انجام کار:

  مرحله اول: تمیز کردن سطح

  در صورتیکه سطح مورد استفاده دارای گرد و غبار، شوره ، و یا جلبک باشد قبل از اجرا کاملا تمیز شود.

  مرحله دوم: اسپری کردن محلول بر روی سطح

  با توجه به جذب بالای دی اکسید کربن هوا توسط این محلول سعی شود درب ظرف باز نماند و فقط موقع مصرف باز گردد. جهت پاشش این محلول بر روی سطح باید از تلمبه دستی با حداکثر فشار 2 بار استفاده کرد. سرعت پاشش این محلول باید با سرعت تقریبی 1 لیتر بر دقیقه انجام شود بطوریکه سطح به خوبی خیس شده و در عین حال مایع روی سطح جاری نشود. (در صورت نیاز میتوان دو بار  به صورت متوالی روی سطح اسپری کرد)

  نکات کلیدی و مهم در اجرای کار:

  • جهت اسپری کردن محلول بر روی سطح حتما باید از تلمبه با فشار پایین مانند تلمبه سم پاش دستی استفاده گردد
  • اسپری کردن محلول بر روی نماها باید به دور از وزش باد و در سایه و در روزهای غیر بارانی انجام گیرد.
  • در هنگام استفاده از باید از دستکش و ماسک و کفش جهت جلوگیری از تماس این ماده با بدن استفاده کرد
  • هميشه بر روي يک نمونه کوچک به منظور تعيين مقدار محلول براي استفاده در يک مورد خاص آزمايش کنيد تا ميزان مورد نياز بدست بيايد.
  • براي پردازش سطح کار، می توان از اسپري، قلمو يا غلتک استفاده کرد. محلول را روي سطح خشک و تميز تا جذب کامل بکشيد و از چکيدن مايع و باقی ماندن قطره جلوگيري شود.
  • حفاظت از دستگاه تنفسي – ماسک؛
  • حفاظت از دست – دستکش هاي لاستيکي؛
  • حفاظت از چشم – عينک ايمني؛
  • حفاظت از بدن – لباس ايمني.

  این مايع داراي خواص قليايي اندک مي باشد و به همين دليل در صورت تماس مداوم با پوست، غشاهاي مخاطي و چشم باعث حساسيت مي شود و از تماس با آن بدون وسايل حفاظتي اجتناب شود و از عينک و دستکش و ماسک استفاده شود. بعد از کار دست ها را به خوبي بشويد. در صورت تماس  مايع با چشم بدون تعمل با آب فراوان شسته و به دکتر مراجعه شود.

   

  عمر مفيد 12 ماه در دماي  C°5+ تا C° 35+ ، در ظرف استاندارد نگهداري شود. در مکان خنک، خشک، با تهويه هواي مناسب، دور از رطوبت، نور مستقيم خورشيد و مواد اسيدي نگهداري شود.

  ذخيره سازي بيش از تاريخ تعيين شده بر روي برچسب الزوما به معني آن نيست که محصول غير قابل استفاده است، اما نياز به بررسي محصول قبل از استفاده مي باشد.

  اطلاعات موجود در اينجا دقيق مي باشد، اما مشتري را از کنترل هر دسته از محصولات عرضه شده، مبرا نمي کند. از آنجا که شرايط و روش هاي استفاده از محصولات ما خارج از کنترل ما هستند، توصيه هاي مندرج در اين سند بايد توسط مشتري با انجام آزمون مقدماتي آزمايش گردد. توصيه هاي گفته شده براي استفاده نبايد به عنوان يک تضمين براي يک هدف خاص تلقي شود. سیليکون مجارستان محصول را مطابق با مشخصات فقط تا زمان تحويل تضمين مي کند نکات ايمني ذکر شده بايد بعد از تحويل رعايت گردند.


   

  • مشخصات فیزیکی و شیمیایی:

  اNano Silicat PTS40 محلول پایه آب پتاسیم لیتیم سیلیکات است که در هنگام خشک شدن 10% جامد میدهد. این محلول بیرنگ، شفاف و کاملا معدنی می باشد.

  ویژگی مقدار
  شکل ظاهری مایع شفاف
  خلوص 99
  pH 11.5-13
  نسبت وزنی Si2O / (Li2O + K2O) 2.3 ± 0,5
  درصد جامد 10% ± 0.5. wt

   

  • لوازم ایمنی:

  در حین کار با این ماده استفاده از عینک مواد شیمیایی. لباس های محافظ بدن. دستکش مقاوم در برابر مواد شیمیایی و چکمه های لاستیکی ضروری می باشد.

  • خطرات:

  این ماده بصورت مایع بیرنگ و بی بو می باشد. باعث تحریک متوسط چشم، سوزش پوست در حد متوسط، سوزش دستگاه گوارش و غبار آن باعث تحریک دستگاه تنفسی می شود. با توجه به pH بالا این محصول، در صورت نشت به آبهای سطحی به آبزیان آسیب می رساند. در صورت ریختن باعث اغزندکی سطح میشود. با اسیدها، نمکهای آمونیوم، فلزات واکنش پذیر و برخی ترکیبات آلی واکنش میدهد.

  تماس با چشم: باعث تحریک متوسط چشم میشود.

  تماس با پوست: باعث تحریک متوسط پوست می شود.

  استنشاق: تحریک کننده دستگاه تنفسی است.

  خوردن: باعث سوزش دهان، مری و معده می شود.

  خطرات فیزیکی: باعث لغزندگی سطح می شود.

  • اقدامات اولیه:

  چشم: در صورت تماس، فورا چشم را با مقدار زیادی آب به مدت حداقل 15 دقیقه شستشو دهید. دریافت مراقبت های پزشکی.

  پوست: در صورت تماس، فورا پوست را با اب فراوان بشویید و لباس و کفش آلوده را در بیاورید. دریافت مراقبتهای پزشکی.

  استنشاق: در صورت استنشاق مصدوم را وادار به استفراغ نکنید. بلافاصله دریافت مراقبت های پزشکی

  • آتش گیری:

  این ماده قابل اشتعال نیست.

  تجهیزات آتش نشانی: در زمانی که این ماده در منطقه آتش موجود است تجهیزات حفاظتی زیر برای آتش نشانان توصیه میشود:

  عینک شیمیایی: لباس های محافظ بدن، دستکش مقاوم در برابر مواد شیمیایی و چکمه های لاستیکی.

  6- حمل و نقل و ذخیره سازی:

  از تماس مستقیم با چشم، پوست و تنفس غبار اسپری اجتناب شود.

  ذخیره سازی: در ظروف پلاستیکی در بسته جدا از اسیدها، فلزات واکنش پذیر و نمک های آمونیوم و در دمای 40 – 15 درجه سانتی گراد نگهداری گردد.

  در ظروف از جنس آلومینیوم، مس، برنج، روی و یا ظروف گالوانیزه ذخیره نگردد.

  7- پایداری و واکنش پذیری:

  این ماده تحت شرایط معمولی بسیار پایدار است.

  در صورت مخلوط شدن با اسیدها ژل شده و گرما تولید می کند.

  در اثر قرار گرفتن در معرض هوا دی اکسید کربن جذب می کند.

  ممکن است در تماس با آلومینیوم، قلع، سرب و روی گاز هیدروژن قابل اشتعال تولید شود.

  ******

  اینستاگرام : sibekhas

  شوره سنگ
  شوره سنگ تراورتن
  شوره سنگ نما
  درمان شوره سنگین سر
  رفع شوره سنگ
  شوره زدن سنگ
  رفع شوره سنگ نما

  شوره آجر
  رفع شوره آجر
  شوره زدگی آجر
  شوره زدن آجر
  شوره زدن آجر نما
  ضد شوره آجر
  شوره زدگی در آجر
  رفع شوره آجر نما
  علت شوره آجر
  آزمایش شوره آجر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *